O przedszkolu

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE

,,KUBUŚ PUCHATEK”

W BRANIEWIE

Naszym marzeniem jest, aby dzieci w czasie pobytu w przedszkolu:

"Bez widocznego wysiłku, bez ocen i płaczu osiągały granice, które nas często zdumiewają. Aby były niezwykle pomysłowe, miały bogaty słownik, oryginalne pomysły, rysowały, malowały, śpiewały i tańczyły oraz posiadały niepowtarzalny głód wiedzy."

O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne "Kubuś Puchatek ” istnieje od 01 stycznia 2013 roku na podstawie wpisu do ewidencji placówek niepublicznych nr 4430/9/12. Właścicielem i dyrektorem przedszkola jest Sylwia Maria Pawlukowska.

Przedszkole niepubliczne „KUBUŚ PuchatEK”usytuowane jest blisko centrum miasta, pośród osiedla domków jednorodzinnych, lecz z dala od zgiełku głównych ulic .Teren wokół przedszkola jest estetyczny i bezpieczny.

Placówka posiada ładne, funkcjonalne i ciekawie zaaranżowane sale zabaw. Nowoczesną , bardzo dobrze wyposażoną kuchnię, w której panie kucharki samodzielnie przygotowują domowe posiłki dla naszych milusińskich .

Posiadamy również niewielki plac zabaw. Teren przedszkolny sprzyja aktywności ruchowej oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych. Tu dzieci lepiej poznają siebie  i swoje możliwości oraz doskonalą sprawności.

Kadrę pedagogiczną tworzą życzliwe, otwarte na nowe metody nauczania, kreatywne i wykwalifikowane nauczycielki , które dbają o ciepłą i domową atmosferę w przedszkolu oraz komfort naszych małych podopiecznych i ich rodziców.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
J. Korczak

Nadrzędnym celem personelu zatrudnionego w przedszkolu jest uśmiech i zadowolenie wychowanków oraz troska o ich prawidłowy rozwój.

W przedszkolu funkcjonują 3 grupy wiekowe:

• 2,5 – 3 latki   – MALEŃSTWA
  • 4 – latki       – TYGRYSY
  • 5 – 6 - latki   – SOWY

Dzieci biorą udział w zajęciach objętych podstawą programową oraz zajęciach z języka angielskiego, rytmiki, religii, gimnastyki korekcyjnej.

Prowadzimy dodatkową naukę języka angielskiego dla naszych podopiecznych. We wszystkich grupach wiekowych w przedszkolu nauczycielki współpracują z lektorkami mówiącymi wyłącznie w języku angielskim. Założeniem tej metody jest kształcenie umiejętności posługiwania się językiem obcym jako drugim językiem własnym.
Aby nauka była skuteczna, kontakt z lektorką musi być systematyczny i obejmować możliwie szeroki zakres naturalnych sytuacji komunikacyjnych. Tematyka przyswajania języka podporządkowana jest obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz programowi przedszkola.

Oferujemy również zajęcia taneczne oraz naukę gry w warcaby.

W przedszkolu zatrudniamy logopedę i pedagoga, którzy wspomagają działania nauczycieli wobec dzieci, a zarazem służą pomocą rodzicom.

We wszystkich grupach zatrudnione są też wykwalifikowane opiekunki dziecięce wspomagające nauczycielki w pracy opiekuńczo – wychowawczo- dydaktycznej.

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30-17.00

Natomiast w miesiące wakacyjne (lipiec i sierpień) pracujemy w godzinach:  6.30 – 16.00

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkola trwa przez cały rok, w zależności od tego, czy są w przedszkolu wolne miejsca. Wypełnić należy tylko Kartę zgłoszenia dziecka do Przedszkola Niepublicznego „KUBUŚ PUCHATEK” i dostarczyć ją do dyrektora.